9. února 2021 14:26

Netradiční notebook Aurora 7 má sedm obrazovek. Baterie mu vydrží necelou hodinu

Pro skutečné mistry multitaskingu!

Společnost Expanscape se rozhodla netroškařit a představila notebook Aurora 7 – číslovka však neoznačuje o kolikátou jde generaci zařízení, ale počet obrazovek, kterými je počítač vybavený.

Mechanismus kloubů umožňuje, aby se kolem hlavního 17,3 palcového monitoru o rozlišení 4K dalo rozložit ještě pět dalších obrazovek – jedna nahoře a dvě po každé straně. Sedmá nejmenší s dotykovou plochou se potom nachází v pravém rohu u klávesnice. Všechny tři postranní obrazovky mají stejný rozměr a rozlišení jako ta hlavní, doplňkové potom mají sedm palců a rozlišení 1200p.

Notebook je dle očekávání slušný cvalík – važí 11,8 kg a má 10,5 cm na tloušťku. Uvnitř tepe procesor Intel i9-9900K vybavený 64 GB RAM a prozatím grafická karta střední třídy Nvidia GTX 1060, výrobce však plánuje přejít minimálně na RTX 2070, protože sedm monitorů, to je pořádná dávka pixelů k vykreslování.

Podle prvních testů vydrží na baterii necelou hodinu, což je vzhledem k okolnostem pořád slušný výsledek, ale je jasné, že přenosnost není jeho primární vlastností. Co je však podstatné, že na rozdíl třeba od prototypu Razer Project Valerie se třemi obrazovkami, je tento notebook cílený k volnému prodeji. Kdy a za kolik, to však prozatím není jasné.

Podrobné parametry naleznete ZDE.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný