5. prosince 2016 14:31
Adam Vala

Nokia chystá epický návrat na trh s telefony, takhle bude vypadat odvážná novinka! Má se iPhone čeho bát?

Finská Nokia je zpět a bude skládat reparát!

I přes to, že společnost Nokia těží z více než 150 let zkušeností, nedokázala se v posledních letech vyrovnat s dravostí konkurenčních firem, které postupně na trh uvedly telefony dosud ne zrovna známých značek. Po nemalých problémech zaujmout operačním systémem Windows se ale Nokia vrací a v příštím roce opět vstoupí na trh.

Tentokrát telefony finské firmy poběží i na operačním systému Android a budou se muset ještě víc bít o své místo, než předtím s Windows. Konkurence je totiž neúprosná a soudě dle prvních informací o chystaných modelech se na nás nechystá nic moc převratného.

Nokia opět vsadila karty na střídmý design a přinese dva modely C1, lišící se nejen velikostí displeje – 5,5, resp. 5 palců – ale také hardwarovou výbavou. V případě většího kousku se připravte na 3 GB operační paměti a 64GB úložiště, v případě menšího na 2GB paměť a poloviční velikost úložiště. Rozdíl bude i ve fotoaparátu, zatímco 5,5“ verze bude mít zadní kameru s rozlišením 13 megapixelů, 5“ pouze 8MP. Pro přední kameru pak u obou telefonů platí shodná specifikace 5 megapixelů.

Pokud půjde všechno podle plánů, měla by se nová Nokia objevit v prvním čtvrtletí příštího roku s tím, že pro vybrané trhy se počítá i s variantou, podporující operační systém Windows. Je však pravděpodobné, i vzhledem k výše napsanému, že s Windows budou nyní Finové nakládat mnohem opatrněji a nebudou na tomto OS stavět celé své portfolio, jako tomu bylo u předchozích Lumií

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný