11. října 2019 11:27

Tohle je prý nejošklivější mobil současnosti. Co na něj říkáte?

Telefon, který si vážně nespletete.

Něco nám říká, že z tohoto mobilu nebude prodejní hit. Jmenuje se Sharp Aquos R3 a jedná se o novou vlajkovou loď japonského výrobce, která okamžitě upoutá svým vzhledem. Ten nevyvolává zrovna obdivné komentáře. Displej s nesouměrnými okraji totiž narušují rovnou dva výřezy.

Horní výřez pro selfie kamerku působí, jakoby ho designéři vybrali narychlo z nějakého katalogu, protože vůbec neladí se zaoblenými rohy displeje, ale ještě větší úlet čeká u spodní hrany, kde se do displeje podobně zakousává ještě domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů.

Velkou parádu neudělá telefon ani na zádech, kde Sharp nabízí lesklá a velice snadno upatlatelná skleněná záda bez prvku, který by je jakkoli ozvláštnil. Sklo navíc nevychází plynule z boků, ale jakoby trčí z hliníkového rámečku.

Samotný 6,2 palcový LCD IPS displej má přitom krásné qHD+ rozlišení a hlavně obnovovací frekvenci 120Hz, díky které by mělo působit prostředí telefonu mimořádně plynulým dojmem. Tomu pomůže i špičkový čip Snapdragon 855 či 6GB RAM.

Telefon nabízí celkem tři foťáky – 16,3 Mpx selfie, 12 Mpx hlavní a 16Mpx ultra-širokoúhlý. Nechybí podpora paměťových karet. Baterie má průměrnou kapacitu 3200mAh, ale je rychlonabitelná; i bezdrátově. Tělo odolá vodě a prachu dle certifikace IP68.

Telefon míří i do Evropy, přičemž zatím není jisté, zda i do Česka. Zaváděcí cena byla stanovena na 729 eur, což v je v hrubém přepočtu necelých 19 tisíc Kč.

Přijde vám nový Sharp opravdu nepěkný, nebo naopak zajímavý?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný