22. července 2020 12:25

Nejmenší moderní mobil je odpovědí pro každého, kdo nesnáší přerostlé telefony

Navíc umí většinu věcí, co jeho dvakrát větší kolegové.

Pokud se vám stýská po časech, kdy jste mohli mobil jednoduše skrýt v ruce, pak vás může zaujmout novinka s názvem Jelly 2 - jedná se o nejmenší mobil na světě s podporou sítí 4G a nejnovějším Androidem 10. Jeho přední strana má velikost kreditní karty, na které najdete obrazovku úhlopříčky 3 palce a rozlišení 480 x 857 pixelů.

Pohání ho procesor MediaTek Helio P60, což sice není žádné dělo, ale na dané rozlišení obrazovky stačí. Doplňuje ho solidních 6GB RAM a 128 GB úložiště. Baterie 2000mAh zajistí chod na celý den, pokud na něm nebudete sledovat YouTube nebo zuřivě sjíždět sociální sítě, k čemuž tenhle telefon - co si budeme nalhávat - není určený.

Na zádech nejdete otisku čtečku prstů a taky objektiv 16Mpx foťáku, který poskytne uspokojivé fotky za dobrého osvětlení, jinak však nelze čekat zázraky, stejně jako od přední 8Mpx selfie kamerky. Zajímavé, že mu nechybí ani audio jack, takže může posloužit i jako malinký hudební přehrávač, ale umí samozřejmě i Bluetooth.

Do malého těla se podařilo vměstnat taky NFC nebo slot pro microSD karty, podporovány jsou rovněž dvě SIM karty. Zajímavou funkcí je i dedikované tlačítko na boku, které lze naprogramovat pro rychlé spuštění aplikace nebo funkce.

Telefon pochází od specialistů z Unihertz, kteří se na malé mobily delší dobu specializují a mají za sebou už první generaci Jelly, manažerský Titan nebo odolný model Atom XL. Mobil si lze aktuálně předplatit v kampani na Kickstarteru za 159 dolarů, tedy zhruba 3600 Kč.

Co na něj říkáte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný