16. dubna 2020 10:04

Nejlevnější nový iPhone je tady! V malém těle nabízí moderní funkce i skvělý výkon

Apple vrací do hry tradiční design s domovským tlačítkem.

Nový nejlevnější a nejmenší iPhone je na světě a jmenuje se stejně jako jeho předchůdce z roku 2016, tedy iPhone SE. Designově vychází z iPhonu 8, ale uvnitř tepe nejnovější čip A13 Bionic, který pohání i iPhone 11 a 11 Pro. Z nich si také bere četné moderní funkce a vychytávky.

Nový iPhone má 4,7palcový IPS LCD displej s dnes už pravěkým rozlišením 1334 x 750 pixelů, ale se slušnou jemností 326 ppi. Oproti svému vzoru však má lepší kontrast, jas až 625 nitů a podporu automatického přizpůsobení barev True Tone. Má široké okraje, v tom spodním se schovává tradiční domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů Touch ID. V době nošení roušek jde o praktičtější a rychlejší odemykání telefonu než pomocí tváře.

Nabízí jediný hlavní foťák s rozlišením 12 Mpx a světelností f/1.8 se stejnými parametry i funkcemi jako má ten hlavní u iPhonu 11, tedy se smart HDR, rozšířeným portrétním režimem nebo podporou natáčení 4K videí se stereo zvukem. Selfie kamerka má 7 Mpx a světelnost f/2,2. Kvalitou fotek tak bude levný iPhone na špičce, i když nenabídne možnosti širokoúhlých nebo zoom objektivů.

Nechybí ani voděodolnost nebo bezdrátové nabíjení, bohužel je telefon dodáván pouze s pomalou 5W nabíječkou, i když podporuje rychlejší nabíjení. Z moderních funkcí potěší stereo reproduktory a je jasné, že A13 procesor v kombinaci s 3GB RAM zajistí dostatečnou výkonnostní rezervu na mnoho let dopředu.

Nový iPhone SE vytlačí z nabídky právě iPhone 8, který se přestává prodávat, včetně jeho větší varianty. Nabízí však za zhruba stejnou cenu modernější hardware. Základní verze s úložištěm 64 GB startuje na 12 999 Kč, střední s kapacitou 128 GB za 14 490 Kč a ta nejvyšší s kapacitou 256 GB potom za 17 590 Kč.

Předobjednávky startují v pátek 17. dubna ve 14 hodin a na výběr jsou tři barvy – bílá, černá a červená Product RED.

Co říkáte na nový iPhone SE? Bude z něho hit?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný