9. května 2019 14:37

Nejlepší mobilní foťák konečně najdete i v cenově dostupném telefonu

Nejlepší mobilní foťák míří do střední třídy.

Google představil nového zástupce telefonů Google Pixel 3a a 3aXL. Jedná se o odlehčenou variantu klasických Pixelů, které přitom mají stejný foťák jako jejich plnokrevní příbuzní. Foťák, který je mezi mobily považován za největšího univerzála a odstartoval trend focení s pomocí pokročilé umělé inteligence. Nový Pixel 3a startuje na ceně 399 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 9200 Kč.

Až dosud platilo, že to byl hlavně foťák, co odlišovalo modely střední třídy od vlajkových lodí. Google Pixel 3a to však mění, jelikož dostává systém, který má sice jen jednu čočku, ale jehož automatika dělá divy. Pixely jsou známé pro fotky, které jsou za všech podmínek detailní, s dobrým HDR, ostrostí a vyváženým postprocessingem.

Foťáku nechybí třeba oceňovaný mód Night Sight, který umožňuje velice dobře fotit v takřka naprosté tmě. V nočním módu sice našel Pixel přemožitele v novém Huawei P30 Pro, ale Pixel stále nabízí ze všech mobilních foťáků největší jistotu, že při jednoduchém stylu "zaměř a mačkej" vzniknou povedené snímky.

Kde tedy levnější Pixely šetřily? Mají nižší rozlišení displeje s většími okraji (stále však OLED), chybí bezdrátové nabíjení a voděodolnost. Tělo není skleněné, ale z tvrzeného plastu. Do střední třídy patří procesor Snapdragon 670, 4GB RAM a maximální velikost úložiště 64GB bez možnosti rozšíření, ale s nahráváním do cloudu Googlu v ceně.

Potěší přítomnost audio jacku, protože klasický Pixel 3 se ho zbavil. Jeden ze stereoreproduktorů však už není vedle obrazovky, ale byl uklizen na spodní okraj.

Velkou sílou Pixelů je samozřejmě čistý a vždy nejnovější Android se speciálními funkcemi, které Google nabízí jenom ve svých telefonech.

Nové Pixely se nebudou prodávat oficiálně na českém trhu a stejně jako jejich předchůdci budou dostupné pouze jako dovoz ve vybraných online shopech.

Láká vás představa špičkového foťáku v mobilu střední třídy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný