20. června 2019 16:19

Tyhle mobilní aplikace vás zbaví otravných komárů. Jak fungují?

Mobil může fungovat taky jako repelent.

Komáři umí pěkně otrávit hezký letní den nebo večer. Jejích bzučení a po krvi lačníci sosáky múžete zkusit zastavit oblečením, repelentem nebo třeba tím, že utečete domů. Ale existuje ještě jeden, pro někoho možná nečekaný způsob - aplikace v mobilu.

Zmíněné apky fungují na celkem jednoduchém principu - vydávají vysokofrekvenční zvuk, kteří komáří prostě nesnáší. Proto bývají až překvapivě účinné. Většinou mívají možnost nastavit různou výšku zvuku v kHz - od 13, přes 15, 17 až k 19.

Vyplatí se vyzkoušet všechny, ale obecně platí, že čím vyšší frekvence, tím lepší, jenže repráček vašeho mobilu ty vyšší nemusí zahrát ideálně, takže je lepší zkoušet a všímat si reakcí bzukavců.

Jelikož stárnutím naše uši ztrácejí schopnost vnímat vysoké frekvence, tak většina zvuk nad 15kHz ani neuslyší a nebude tedy rušit. Komáři to štěstí nemají. Pokud nemáte po ruce repelent a potřebujete nějaké rychlé řešení, vyplatí se stáhnout si jednu z mnoha dostupných aplikací zdarma do telefonu.

Pro iOs doporučujeme Anti Mosquito Repeller, pro Android pak třeba Mosquito Sound nebo ještě lépe pak Frequency Generator. Ta sice není specializovaná a je složitější na používání, ale vygenerujete si na ní širokou škálu zvuků, které se hodí pro více různých situací nebo prostě jenom na otestování sluchu.

Vyzkoušeli jste už repelent v mobilu? Jak jste byli spokojeni s výsledkem?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný