30. března 2021 16:25

Nový mobil od Xiaomi má ohromný modul pro foťáky. Ihned se stal špičkou mezi fotomobily

Telefon už se stihl stát králem fotomobilů.

Xiaomi představilo svou novou vlajkovou loď Mi 11 Ultra, která na první pohled zaujme obřím modulem pro foťáky na zádech. Skrývá se v něm trojice čoček s unikátními vlastnostmi i sekundární displej. Co všechno umí?

Senzor hlavní čočky má na mobilní poměry mimořádnou velikost 1/1.12 palce, což už je srovnatelné se senzory ve velkých foťácích. Jeho rozlišení je 50 Mpx a světelnost f/1.95. Doplňuje ho ultraširokoúhlá 48 Mpx čočka světelnosti f/2.2 a 48 Mpx periskopový pětinásobný optický zoom se světelností f/4.1.

Součástí fotomodulu je taky malý jednopalcový OLED displej, který slouží k pořizování kvalitních selfie fotek a jako always-on zobrazující notifikace a základní informace. V hlavním 6.8palcovém OLED displeji zůstal výřez pro 20Mpx selfie kamerku, která je těžko nahraditelná při videohovorech.

Nové Mi 11 Ultra už se stihlo stát nejlepším fotomobilem světa podle prestižního ratingu DxOMark, který mu udělil celkové skóre 143 bodů, čímž o čtyři body překonal dosavadního lídra Huawei Mate 40 Pro Plus.

Ostatní vlastnosti telefonu odpovídají současné androidí špičce – procesor Snapdragon 888 s modemem 5G, 12GB RAM či 5 000mAh baterie s možností rychlonabíjení 67W drátem i bezdrátově. Mezinárodní zaváděcí cena začíná na 914 dolarech, tedy v hrubém přepočtu 20 500 Kč.

Zaujal vás?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný