31. ledna 2018 12:07

Mladí si vybírají místo na dovolenou podle tohohle neuvěřitelného kritéria! Jak to máte vy?

Co je hlavní při výběru místa na dovolenou?

V Británii udělali rozsáhlý dotazníkový průzkum mezi tisíci lidmi ve věku 18 až 33 let, který se týkal způsobu jejich výběru dovolené. Výsledky dopadly hodně zajímavě a jistě se dají vztáhnout i na mladé v dalších vyspělých zemí.

Největší roli při výběru místa dovolené totiž hraje jeho instagramibilita - tedy jak půjde nafotit nebo natočit a pak nasdílet skrze Instagram a další sociální sítě. Jako nejdůležitější ji uvedlo přes 40 procent dotázaných. Když jdou z místa pořizovat cool fotky, pravděpodobně bude cool. Dalším faktorem je, že se člověk zařadí mezi lidi, kteři už "tam byli".

"Nestydím se přiznat, že jezdím do míst, o kterých vím, že budou vypadat dobře na Instagramu, ale není to jediný důvod proč si je vybírám," přiznala pětadvacetiletá Rebecca, které sbírá tisíce lajků za své cestovatelské fotky na Instagramu, pro magazín Independent. Dodala také, že právě fotky a hashtagy na Instagramu jsou jejím hlavním zdrojem inspirace při výběru dovolené.

Mezi parametry pro výběr dovolené sice vyhrál na celé čáře Instagram, ale i další pořadí je hodně zajímavé, posuďte sami.

Podle čeho mladí vybírají dovolenou:

1) Jaké má místo potenciál na Instagramu (40,1%) 2) Cena a dostupnost alkoholu (24%) 3) Osobní rozvoj (22,6%) 4) Šance zažít místní kuchyni (9,4%) 5) Koncentrace památek (3,9%)

Co rozhoduje u vás?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný