17. října 2016 14:32

Máte často deprese? Tohle je 5 mobilních aplikací, které vám usmaží mozek

Dávejte si pozor, jaké používáte aplikace!

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů, ne ve všech případech nám ale slouží tak, jak by měly. Stáváme se totiž jejich otroky a často si ani nevšimneme, jak moc nám ovlivňují život. Pokud se občas cítíte nesví, nestíháte své povinnosti a máte výčitky, možná používáte některou z následujících pěti oblíbených aplikací, které vám umí pořádně zamotat hlavu.

TWITTER VEDE K INFARKTŮM

Číst ošklivé zprávy netěší nikoho, psychologové ve Spojených státech ale přišli na to, že jejich přehnaná konzumace může vést k srdečním příhodám. Sledovali 1300 okresů a více než 280 milionů Američanů a porovnávali procento infarktů s počtem nenávistných či tragických postů na Twitteru. Spojitost našli a netýká se pouze jedinců, nýbrž celých okresů.

POKÉMONI ZNIČÍ VÁŠ ŽIVOT

Nikdy jste nepili kávu? Nenakupovali jste v tomhle či tamtom obchodě? Nikdy jste se nezdržovali déle venku, abyste měli čas na rodinu a přátele? Pak se váš život může změnit jen díky tomu, že Pokémon GO nabízí dostatek motivace k výše uvedeným činnostem. Ne vždy to může být ke škodě – pořád je hlavním smyslem chodit po okolí a hledat Pokémony – pokud ale skutečně upravíte své chování a denní rytmus jen díky jediné hře, je to trochu strašidelné, co říkáte?

PINTEREST VÁM VNUTÍ (ŠPATNÝ) NÁZOR

Ačkoliv Pinterest není v České republice tak oblíbený, spoustu lidí jeho procházením tráví neúměrné množství volného času. Cílová skupina zahrnuje z 80 procent ženy, které byly na základě výzkumu na univerzitě ve Virginii náchylné k radikálním změnám názorů. Jako vzorek testu bylo vybráno 800 pinů (obrázků) nejrůznějších vakcín proti nemocem. Po postupném prohlížení pak tři čtvrtiny žen inklinovaly k tomu, že by se očkovat rozhodně nenechaly. Pokud by kdokoliv chtěl zneužít lidské názory jakýmkoliv směrem, přes Pinterest by se mu to zřejmě povedlo…

TINDER VÁS ZBAVÍ SEBEVĚDOMÍ

Pravidlo seznamek tvrdí, že všichni zveřejňují fotky, na kterých vypadají nebývale dobře. Při osobní schůzce to samozřejmě vede k mnohým zklamáním, k problémům však může dojít ještě před tím, než se dva zamilovaní vůbec potkají. Tinder je toho jasným důkazem a podle vědců z univerzity v Severním Texasu dochází kvůli mechanismu této sociální sítě ke ztrátě sebevědomí u lidí, kteří se do jejich vod vrhnou. Vzhledem k tomu, že jedním kliknutím se lidé mohou „zbavit“ vaší fotky a dát vám najevo, že nemají zájem, dochází k depresím a pocitu, že se nikomu nelíbíte.

DÍKY INSTAGRAMU VÁM BUDE CHUTNAT!

Aby to ale nebyly jen samé negativní studie, je tu jedna hodně pozitivní. Každý má rád jídlo, že ano, a pokud si jídlo budete před konzumací fotit, bude vám také víc chutnat. Ne, nemá to žádnou spojitost s tím, jestli si fotku pošlete na Facebook nebo Instagram, podstatné je to, že si dáte před konzumací již naservírovaného jídla krátkou pauzu, čímž dostanete na jídlo větší chuť a užijete si ho více. Tak aspoň něco!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný