20. října 2020 14:47

Chcete jít ven a vyhnout se lidem? Mapy Googlu hlídají, kde je prázdno a kde plno

Vylepšení pomůže při vyhýbání se davům.

Mapová aplikace od Googlu začíná zobrazovat více informací o pohybu lidí na veřejných místech. Chce tak pomoci, abychom se v době pandemie vyhnuli místům s vysokou koncentrací lidí nebo si naplánovali jejich návštěvu v méně rušnou a rizikovou hodinu.

„Má místo, kam míříte, dostatek místa pro udržování rozestupů? Jaká bezpečnostní opatření jsou tam zavedena? Přesně s tímhle chceme lidem pomoci,“vysvětlil v oficiálním prohlášení Dane Glasgow, viceprezident Googlu.

Jak to funguje?

Když hledáte v mapách Google konkrétní místo, tak v profilech některých vidíte graf obvyklého vytížení v danou dobu. Google teď na celém světě pětinásobně rozšířuje počet míst, u kterých tyto informace uvidíme, včetně toho nejdůležitějšího – údaje o vytížení místa v reálném čase, které čerpá z hromadných dat o pohybech mobilů.

Kromě veřejných budov, obchodů či lékáren taky podstatně rozšířil i místa venkovní, jako jsou parky či výletní místa. Informace se navíc budou zobrazovat i přímo na mapě ve formě textového popisku. Změnu už vidí někteří uživatelé ve webové verzi a je taky součástí nejnovějšího updatu aplikace pro Android i iOS.

Budete funkci využívat?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný