14. května 2018 11:04

Je to tady! Lenovo láká na první telefon, který bude opravdu úplně bez rámečků nebo výřezu

Že by Lenovo předběhlo všechny velké mobilní hráče?

Lenovo láká na první skutečně bezrámečkový sériově vyráběný telefon na světě. Alespoň to zatím ukazují první fotky a informace modelu Lenovo Z5. Měl by tak překonat populární iPhone X, kde dojem z bezrámečkového displeje kazil jen horní výřez, který mezitím začaly kopírovat zástupy dalších výrobců.

Podle uniklých fotek má být skutečně celé čelo telefonu displejem, jen s opravdu nepatrnou bradou ve spodní části. Toho má dosáhnout pomocí 18 patentovaných technologií. Pokud dá čtečku otisků prstů na záda (či do displeje) a sluchátko bude mít piezoelektrické, co bude přenášet zvuk skrze sklo (jako Mi Mix), pořád ještě zbývá otázka, kam schová selfie kameru a další senzory.

Jelikož stále není k dispozici technologie vypínacích průhledných displejů, která by umožnila schovat čočky za displej, zůstává jediná varianta – kamerka, co se bude vysouvat z horní hrany telefonu, jakou předvedl koncept Vivo Apex. To by však pravděpodobně znamenalo, že telefon nebude voděodolný. Další čočky a čidla nejsou tak náročná na prostor a dala by se vměstnat do nepatrné brady.

Telefon by měl být oficiálně představen 14. června, kdy se dozvíme, nakolik dokáže naplnit své smělé ambice. V posledních letech si Lenovo na poli mobilních telefonů nevede nejlépe a na domácím čínském trhu je až v závěsu za značkami Huawei, Vivo, Oppo a Xiaomi.

Věříte, že dokáže Lenovo nabídnout bezrámečkový telefon bez větších kompromisů?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný