8. června 2016 13:41

KONEČNĚ! Díky tomuhle obalu spustíte Android na iPhonech!

Konečně trocha otevřenosti v Apple diktatuře.

Kdo se trochu zajímá o svět chytrých telefonů, možná ho bude znát. Nick Lee je totiž opravdu šílený vývojář, který už například dokázal rozchodit Windows 95 na hodinkách Apple Watch. A teď se mu podařil opravdu parádní průlom - rozchodit Android na iPhonu.

Má to však jeden háček. Vyrobil si totiž pro ten účel speciální obal telefonu, díky nemuž se mu podařilo obejít některé bezpečnostní pojistky iPhonu a rozchodit na něm nejnovější Android Marshmallow.

Nejdříve měl obal fakt pořádně masivní záda, kvůli kterým připomínal staré cihly ze začátků mobilní telefonní éry. Pak ale udělal pár chytrých úprav, díky nimž obal výrazně zmenšil a navíc do něho zabudoval funkce a porty, o nichž se může klasickému iPhonu jenom zdát - slot na paměťové karty, USBčko nebo HDMI výstup pro připojení k monitoru či televizi.

Samozřejmě, že výsledek nemá moc praktické použití, ale je spíš ukázkou, co všechno Nick Lee zvládne. Ostatně, kdo by chtěl na iPhonu používat OS Android? Respektive proč Android používat na výkonnostně slabém telefonu, který funguje tak dobře právě jenom na svém domovském iOS, pro nějž je optimalizovaný?

Jak se vám líbí spojení iPhonu s Androidem? Chtěli byste ho vyzkoušet?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný