13. listopadu 2020 11:11

Ukládání fotek z mobilu zdarma pomalu končí. Google razantně omezí on-line úložiště

Google omezuje úložiště pro fotky a zpřísňuje i další pravidla.

Uživatelé mobilů s Androidem zbystřete! Google ruší výjimky, které platily nad limit bezplatného prostoru 15 GB na jeho on-line úložišti. Mnoho lidí, kteří si nechávají automaticky nahrávat fotky vyfocené mobilem do aplikace Fotky Google (Google Photos), tak o tuto bezplatnou výhodu přijde.

Dosud totiž platilo, že v některých případech šlo nahrávat fotky a videa nad limit 15 GB, který je společný pro Gmail, Disk Google a právě Fotky Google. Stačilo mít vybranou možnost nahrávání v nižší kvalitě. Do kapacity úložiště se dosud nezapočítavaly ani dokumenty uložené v rámci on-line kancelářské aplikace Google Docs. Právě tyto výjimky však skončí od 1. 6. 2021. Neomezené nahrávání fotek a videí v plné kvalitě zdarma nechává pouze pro uživatele jeho mobilů značky Pixel.

Vyčerpanou kapacitu úložiště na svém Google účtu můžete zkontrolovat ZDE. Pokud jste již na hraně, potěší zpráva, že na data uložená do konce května 2021 se nové pravidlo neaplikuje, nebudou tedy zabírat místo ani je Google neodstraní.

Pro další zvýšení kapacity však už bude nutný jeden z tarifů v rámci programu Google One. Ten nejlevnější s limitem 100 GB a možností přidat rodinu vyjde na 59,99 Kč měsíčně.

Nahráváte svoje fotky či data automaticky do cloudu a platíte za to?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný