21. července 2016 11:08

KONEC nelegálního stahování? Americké úřady právě zlikvidovaly největší pirátský web na světě!

Stahování pomocí torrentů už nikdy nebude jako dřív...

Piráti všech zemí mají dneska černý den. Největší světový katalog torrentů Kickass Torrents je nedostupný a jeho provozovatel skončil za mřížemi. Za vším stojí americké Ministerstvo spravedlnosti, které se zátahem pochlubilo na svých stránkách. Nejde tedy o dočasný výpadek, ale s nejvyšší pravděpodobností o definitivní konec nejoblíbenějšího světového pirátského rejdiště, kde miliony lidí hledaly filmy, hudbu, hry nebo programy.

Na žádost amerických úřadů byl v Polsku zatčen třicetiletý Artem Vaulin z Ukrajiny, který za Kickass Torrents stojí. Američané teď budou žádat jeho vydání, podobně jako to bylo třeba v případě další pirátské ikony Kima Dotcoma, jež provozoval úložiště Megaupload. Vaulin se bude zodpovídat z porušování autorských práv v rozsahu miliardy dolarů, protože nemazal odkazy k nelegálnímu odkazu na základě DMCA, tedy amerického autorského zákona.

Jak moc zamává zavření Kickass Torrents se stahováním pomocí torrentů, se teprve ukáže. Většina uživatelů se však pravděpodobně přesune na jiné stránky, jako jsou nehynoucí Pirate Bay, TorrentHound nebo Monova.

Oplakáváte KickAss Torrent? A myslíte si, že se úřadům podaří pirátství postupně potlačit?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný