18. října 2019 11:08

Katolická církev představila chytrý eRůženec pro modlení s mobilem. Jak funguje?

Modlení nikdy nebylo tak interaktivní. Navíc se dozvíte, kolik jste při tom spálili kalorií.

Růženec je mezi katolíky oblíbená modlitební pomůcka sloužící k tomu, aby se věřící nemusel rozptylovat počítáním jednotlivých dílčích modliteb. Vatikán teď v rámci modernizace církve představil vlastní oficiální eRůženec, který umožňuje sledovat náboženskou i fyzickou aktivitu.

Zařízení má své vlastní stránky a je k dispozici i skrze e-shopy za v přepočtu zhruba 2500 korun. V podstatě jde o upravený fitness náramek, který doplňuje mobilní aplikace pro iOS a Android.

Vyrobený je z odolné kovové slitiny – deset korálků je z černého achátu, jedenáct pak z hematitu. Pomocí šestiosého snímání pohybu a citlivosti na dotek umí měřit kroky i modlitební aktivitu a v aplikaci zobrazit spálené kalorie či absolvované modlitby včetně duchovního vedení či různých doporučení pro zbožný život.

Samozřejmostí je odolnost proti vodě a prachu standardu IP67, Bluetooth 5.0, bezdrátové dobíjení 15mAh Li-ion baterie skrze stylový stojánek. Dvě a půl hodiny nabíjení má dodat eRůženci energii na 4 dny horlivého katolického života.

"Jakmile zahájíte modlitbu, provede vás chytrý růženec všemi modlitbami i tajemstvími a zaznamená přehled vaší aktivity," vysvětluje magazín Vatican News. Chytrý růženec je součástí snahy papeže Františka přiblížit katolictví mladším generacím pomocí kampaně Click to Pray.

Boží, co?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný