6. února 2020 15:34

Japonci staví osmnáctimetrového chodícího robota

Vzorem je mechanický hrdina z populárního anime.

Japonský tým inženýrů mění fantazii v realitu. Staví totiž obrovského mecha robota RX-78-2 Gundam známého z populární anime série Mobile Suit Gundam. Po dokončení bude mít na výšku 18 metrů s hmotností impozantních 25 tun.

Tvůrci slibují, že bude mít kompletní pohyblivost včetně funkčních rukou se všemi pohyblivými prsty a schopností uchopovat předměty. Bude umět i chodit bez vnější opory, i když zatím není jasné, na jakou vzdálenost.

Myšlenka na kovové monstrum vznikla už v roce 2013 v rámci projektu Gundam Global Challenge, která byla výzvou k výrobě futuristických robotů. Hotový robot se stane součástí tematického areálu Gundam Factory Yokohama Special Experience, kde si ho bude moct prohlédnout veřejnost ve vypnutém, ale i pohyblivém stavu.

Momentálně je hotový funkční model 1 : 30 a dokončují se jeho dílčí části. Vystaven bude letos v říjnu jako turistická atrakce. Reálného využití se zřejmě nikdy nedočká pro nepraktičnost a energetickou neefektivnost obřího vzpřímeného těla. Jeho hrdinské kousky v animované podobě však navždy zůstanou součástí historie.

Líbí?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný