16. října 2020 14:39

iPhony zobrazují nově barevné tečky, které pomáhají s ochranou soukromí

Jedná se o jednu z užitečných funkcí nové aktualizace systému.

Pokud se vám na iPhonu začaly v pravém horním rohu displeje ve stavovém řádku zobrazovat občas barevné tečky, pak ho máte aktualizovaný na nejnovější verzi iOS 14. Jedná se totiž o jednu z mnoha učitečných funkcí, které přináší.

Barevné tečky totiž maji informovat, kdy vás telefon zrovna sleduje a poslouchá. V případě, že vidíte oranžovou tečku, tak nějaká aplikace právě používá mikrofon telefonu – většinou ji tak uvidíte při hovoru, používání Siri nebo nahrávání hlasových zpráv.

Zelená tečka pak značí, že je zapnutá kamera, obvykle při videohovorech nebo aktivním nahrávání videí či příspěvků na sociální sítě. Pokud však jakákoli kontrola svítí, aniž byste měli tušení proč, pak je na čase se podívat do nastavení a zkontrolovat práva jednotlivých aplikací.

Pokud malý semafor ve svém iPhonu nevídáte, pak je to jistě tím, že nemáte aktuální verzi systému iOS. Aktualizovat ji můžete v Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru. Kromě lepšího zabezpečení soukromí přináší iOS 14 třeba ještě uživatelsky nastavitelné widgety, vylepšené Zprávy, nové emoji nebo třeba možnost plovoucích oken.T

Tušili jste, k čemu jsou nenápadné kontrolky na displeji?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný