14. října 2020 10:20

Přehled funkcí, kterými nově představené iPhony 12 převyšují konkurenci

Apple představil čtyři nové iPhony, které lákají unikátními schopnostmi.

Apple představil čtyři nové iPhony pro rok 2020. Parametry a české ceny všech najdete v našem shrnujícím článku. Zde se však zaměřujeme na unikátní vlastnosti, které nenabízí konkurence. Tady jsou!

1) Nerozbitné sklo posílené keramikou

Nový design s ostřejšími hranami odkazující k iPhonu 4 doplňuje speciální sklo kryjící displej všech čtyř nových iPhonů. Je totiž vyztužené pomocí keramiky, což Apple nazval Ceramic Shield. Má poskytnout až 4x větší odolnost vůči poškození.

Co přesně taková statistika znamená – že sklo praskne po pádu na zem jen ve čtvrtině případů? Vše ukážou až praktické testy, kterých se jistě na YouTube objeví desítky. Že by se úzkostlivá starost o displej telefonu opravdu mohla stát věcí minulosti?

2) Magnetická záda MagSafe

Už žádné přesné trefování na bezdrátovou nabíječku. Všechny nové iPhony mají totiž na zádech magnetický prstenec, který srovná iPhone přesně na nabíjecí cívku – samozřejmě tu speciální značky MagSafe. Ta vyjde na 1 190 Kč. Magnetické přichycení bude praktické třeba i na dobíjecí držáky v autech, ale taky na speciální kryty a další příslušenství.

3) S náskokem nejvýkonnější mobilní čip

Čip A13 Bionic z loňských iPhonů 11 je stále nejvýkonnější na trhu, ale ten nový A14 Bionic je až o polovinu rychlejší, a to včetně grafického jádra – to vše díky použití 5nm technologie. Tomu se žádný konkurenční mobilní čip ani nepřibližuje. Právě díky tomuto výkonu a optimalizaci pro iOS může nabídnout iPhone kromě bezkonkurenčního výkonu ve hrách taky výpočetně náročné funkce jako rychlou editaci RAW fotek nebo nahrávání videí v 10bitovém HDR Dolby Vision.

4) Malej, ale šikovnej iPhone 12 mini

Apple představil taky novou třídu iPhonu s názvem 12 mini a úhlopříčkou OLED displeje 5,4 palce. Výbavu i výkon má naprosto stejný jako jeho větší varianta, takže jde momentálně o nejvýkonnější malý telefon s plnohodnotným 5G na trhu.

5) Unikátní foto a video funkce

Hlavní čočka iPhonu 12 dostala lepší světelnost f/1.6 a všechny pak lepší procesování fotografií Deep Fusion, třeba noční mód pro všechny čočky, včetně přední selfie. Náskok před konkurencí v natáčení videí pak iPhony potvrzují možností točit v HDR Dolby Vision při 30fps (nebo 60fps u varianty Pro).

Vyšší modely PRO pak mají navíc optickou zoomovací čočku (2x nebo 2,5x u varianty Max), speciální RAW formát pro pokročilou editaci snímků a 3D scanner LIDAR, který pomůže mimo jiné rychleji a přesněji zaostřovat ve špatných světelných podmínkách.

Která z unikátních funkcí nových iPhonů vám přijde nejzajímavější, nebo naopak nejzbytečnější?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný