23. října 2020 14:18

První rozložení nového iPhonu 12 ukazuje, kam se schovaly jeho unikátní funkce

Vevnitř se změnila spousta věcí.

První video s kompletním rozebráním iPhonu 12 ukazuje, jak se Applu podařilo vměstnat dovnitř nové funkce a přitom zmenšit velikost i hmotnost telefonu. Přestože má nový iPhone stejnou velikost displeje jako jeho předchůdce iPhone 11, tedy 6,1 palce, chlubí se tím, že je o 11 % tenčí, 15 % menší a 16 % lehčí.

Výrazně k tomu přispělo použití modernějšího OLED displeje, který je výrazně tenčí než jeho LED předchůdce, a nejvíce přispěl tak k tenčímu profilu i možnosti protáhnout obrazovku blíže k okrajům těla, které nově získalo ostře řezané hrany, které připomínají design iPhonu 4.

Zmenšila se taky jednotka Taptic Engine a taky baterie – ta nová má kapacitu 2815 mAh, oproti 3110 mAh u iPhonu 11. Díky úspornějšímu OLED displeji i efektivnějšímu čipu A14 Bionic však dle recenzí zůstala výdrž telefonu zhruba stejná.

Novinkou je magnetický kruh na zadní straně telefonu, který je součástí systému MagSafe. Ten umožňuje lepší připojení k bezdrátovým nabíječkám nebo příslušenství. Změnil se taky hlavní modul fotoaparátu – hlavní čočka dostala čočku s lepší světelnosti f/1,6 oproti f/1.8 svého předchůdce.

Co říkáte na první rozbor iPhonu 12?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný