18. června 2020 11:01

Nový iPhone 12 přijde o výbavu, která byla doteď samozřejmostí

Apple vzal ořezávání nákladů opravdu vážně.

Tim Cook, současný šéf Applu, je pověstný jako mistr osekávání nákladů a zvyšování zisků, což byl také jeden z hlavních důvodů, proč ho do firmy v roce 1998 přivedl její spoluzakladatel Steve Jobs. Další únik informací teď potvrdil, že chystaný iPhone 12 nebude ve svém balení obsahovat vybavení, na které byli dosud zákazníci zvyklí.

Známý technologický analytik Dan Ives přišel s informací, že se nový iPhone bude dodávat bez přibalených drátových sluchátek EarPods, která by šla jednoduše zastrčit do Lightning portu a poslouchat. „Cílem tohoto kroku je evidentní snaha ještě více zvýšit prodej bezdrátových AirPodů,“ uvádí Ives.

Když v roce 2016 odstranil Apple audiojack z iPhonu 7, hned nabídl řešení právě v podobě bezdrátových AirPods. Stal se z nich hit a jen loni jich firma prodala zhruba 65 milionů kusů a pro letošek počítá, že by to mělo být dokonce 85 milionů kusů s výdělkem, který se může vyšplhat nad 10 miliard dolarů.

Většina zákazníků, kteří uvnitř krabičky s novým iPhonem nenajdou sluchátka, logicky sáhnou po AirPods. Těm náročnějším chce letos Apple nabídnout ještě další možnost – velká náhlavní sluchátka s potlačením hluku a pokročilými funkcemi AirPods Studio.

Co říkáte informaci o chybějících sluchátkách v balení nového iPhonu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný