15. října 2020 11:09

Magnetické bezdrátové nabíjení nových iPhonů je dalším krokem kupředu

Apple vybavil nové iPhony magnetickými zády. Jaké to přinese výhody?

Všechny čtyři aktuálně představené iPhony řady 12 jsou vybaveny novým systémem MagSafe. Jde o magnetický prstenec na jeho zádech, který má mnoho praktických výhod a taky vylepší bezdrátové nabíjení. Pro jeho využití však bude nutné používat licencované příslušenství, i když iPhony dále podporují běžný bezdrátový standard Qi.

iPhony 12 se systémem MagSafe se budou bezdrátově nabíjet vyšší rychlostí 15 W, dosud bylo jejich maximum poloviční, tedy 7,5 W. Vyšší rychlosti však dosáhnou právě jen s licencovanou magnetickou nabíječkou. Základní MagSafe Charger už se prodává za 1 190 Kč a Apple chystá ještě dvojitou skládací MagSafe Duo, na které dobijete bezdrátově ještě Apple Watch.

MagSafe taky zaručí, že se iPhone vždy správně přichytí k nabíjecí podložce, takže odpadne starost, zda jste se správně trefili na nabíjecí cívku. Lépe se budou nasazovat MagSafe kryty, přes které samozřejmě půjde i nabíjet.

K zádům telefonu půjde přichytit i MagSafe peněženka a telefon rozezná, kdy jste ji odpojili. Firma Belkin chystá nabíjecí držák do auta, k němuž iPhone prostě jen magneticky přicvaknete. Telefon vždy identifikuje, co jste přichytili k jeho zádům a přizpůsobí tomu své funkce nebo informace na displeji.

Technologii MagSafe bude Apple licencovat i dalším výrobcům, čímž si zajistí přísun poplatků, který u běžných Qi nabíječek neměl. Až čas ukáže, zda si uživatelé za magnetická vylepšení rádi připlatí.

Přijde vám MagSafe jako nejzajímavější věc na nových iPhonech 12?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný