7. května 2020 16:28

Letošní nové iPhony nabídnou špičkový displej i 5G. Už se začalo spekulovat o cenách

Apple ještě na letošek chystá čtyři nové iPhony.

Známý a spolehlivý technologický insider Jo Prosser zveřejnil novou porci informací o iPhonech pro letošní podzim. Apple podle něho představí čtyři modely - dvě velikosti standardního iPhonu 12 a taky dvě velikostní varianty nejvybavenějšího typu Pro. Letos už přitom Apple představil svůj nejlevnější a nejmenší iPhone SE.

Ze zveřejněných údajů je nejzajímavější, že by nově měly všechny iPhony mít OLED displej, což je vítaný posun směrem ke kvalitě, protože aktuálně má standardní iPhone 11 pouze LCD. Dá se očekávat, že displeje lepší řady Pro odliší jejich vyšší rozlišení či obnovovací frekvence 120 Hz.

Zvětší se taky rozptyl ve velikosti iPhonů. Co se týče minulé řady (když nepočítáme letošní model SE), byl nejmenším iPhonem model 11 Pro s úhlopříčkou 5,85 palce. Nový nejmenší iPhone 12 bude menší, s displejem o úhlopříčce 5,4 palce. Naopak největší iPhone 12 Pro Max by měl narůst až na 6,7 palce, oproti 6,4 současného největšího iPhonu 11 Pro Max.

Všechny nové iPhony dostanou 5G modem i nejnovější čip A14. Nejvýraznější rozdíl tak bude v počtu a kvalitě foťáků. Standardní dostane dva zadní objektivy, zatímco řada Pro rovnou tři, navíc doplněné systémem LIDAR - laserovým 3D mapováním okolí.

Co se týče designu, očekává se návrat ostřejších bočních hran a taky zmenšení výřezu v displeji. Prosser uvedl i očekávanou cenu, ale ta se může vzhledem k letošní nestabilní ekonomické situaci i výkyvům kurzu koruny ještě výrazně změnit.

Hrubým přepočtem na koruny začnou nové iPhony na následujících cenách: iPhone 12 - 16 500 Kč, iPhone 12 Max - 19 000 Kč, iPhone 12 Pro - 25 500 Kč a iPhone 12 Pro Max - 28 000 Kč.

Co říkáte na letošní iPhone menu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný