11. září 2019 10:22

Je nový iPhone 11 revolucí? Tady je 5 věcí, které o něm musíte vědět

Apple představil novou generaci iPhonů, která na první pohled nenabízí nic převratného. Čím tedy chce zaujmout?

Začátek podzimu patří tradičně představení nových iPhonů a dalších novinek s logem firmy Apple. Kromě nového základního iPadu, páté generace Apple Watch nebo bližšího představení nového herního a video předplatného se dostalo taky na telefony nové generace.

Půjde o tři kousky – základní iPhone 11 navazuje na loňský iPhone XR, zatímco iPhony 11 Pro a Pro Max přinášejí prémiové provedení, funkce a samozřejmě taky cenu.

1) Kosmetické změny, nové oči na zádech

Zatímco nejlevnější nový iPhone dosud nesl pojmenování XR, teď to bude prostě iPhone 11, což je od Applu chytrý marketingový tah. Bude mít tedy voděodolné celoskleněné tělo s hliníkovým rámečkem, 6,11palcový LCD displej s nižším rozlišením a hustotou pixelů 326ppi, ale kromě jiných barev ho poznáte taky podle dvojitého foťáku na zádech – klasický a ultraširokoúhlý, oba o rozlišení 12Mpx.

Dražší modely opět designové vycházejí z těch loňských, jsou jen nepatrně tlustější a těžší, aby se do nich vešla větší baterie. Menší má 5,8″ OLED a větší Max pak 6,5″ palce, oba s hustotou pixelů 458ppi a svítivostí až úžasných 1200 nitů v HDR režimu. Skeněná záda jsou tentokrát matně broušená a vystupuje z nich fotomodul, který ke dvěma foťákům iPhonu 11 přidává navíc ještě třetí 2x zoom čočku s rozlišením 12Mpx.

2) Lepší fotky a videa

Hlavním tahákem jsou foťáky. Na rozdíl od většiny konkurence nabídnou nové iPhony naprosto plynulé zoomování od příblížení až k superširokoúhlému záběru bez jakékoli viditelné změny díky stejnému rozlišení, fyzické i softwarové kalibraci všech čoček – a to i při natáčení videí, která nově můžou být až 4K 60fps.

Vylepšený modul FaceID slibuje o 30 procent rychlejší odemykání tváří a taky větší úhly, pod kterými funguje. Nová 12 Mpx selfie kamerka umí natáčet krátká zpomalená 120fps videa, která Apple nazval slowfie.

Apple také slibuje lepší procesování fotek pomocí strojového učení, do které počítá noční režim a taky režim Deep Fusion, který pořídí více fotek najednou a pak je AI spojí do jedné. Jedná se o podobná kouzla, za jaká je už delší dobu obdivovaný Google se svými telefony Pixel.

3) Delší výdrž a rychlejší nabíjení

Nový čip A13 Bionic se chlubí nejenom vyšším výkonem, ale taky efektivnějším provozem. Díky úspornějším displejům, keré přišly o funkci 3D Touch (citlivost na sílu stisku) a mírného zvýšení kapacity baterie uvádí Apple větší výdrž – iPhone 11 má vydržet zhruba o hodinu déle, 11 Pro o čtyři, 11 Pro Max pak až o pět hodin více oproti předchozí generaci.

Modely Pro pak mají konečně v základním balení taky rychlejší 18W nabíječku, na které se nabije telefon z nuly na 50 procent zhruba během půl hodiny. Bohužel u základního modelu budete muset rychlejší nabíječku dokoupit.

4) Drobné bonusy

iPhony 11 se chlubí lepší odolností díky novému druhu použitého skla a prostorovým zvukem s certifikací Dolby Atmos, který se šíří i skrze displej, nebo schopností se připojit najednou ke dvěma párům sluchátek Airpods. K zakoupení všech iPhonů navíc získáte na rok zdarma předplatné nové video služby Apple TV+.

5) Nižší základní cena a brzká dostupnost

Všechny modely budou letos dostupné už 20. září. Potěšující je nižší zaváděcí cena iPhonu 11 oproti jeho předchůdci XR. Začíná na 20 990 Kč za 64GB variantu. Prémiovější iPhone 11 Pro koupíte od 29 990 za 64GB, největší Max pak od 32 990 Kč. Pro zajímavost – nejdražší Max s kapacitou 512GB vyjde na 43 790 Kč.

Zaujaly vás letošní iPhony, nebo jste čekali víc?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný