6. srpna 2020 13:41

Instagram spouští svůj vlastní TikTok. Jmenuje se Reels

Reels rozšiřují Instagram o novou zábavnou vrstvu.

Nová aktualizace Instagramu do něho přidala funkci Reels. Umožňuje natáčet krátká videa na populární písničky, dávat jim různé filtry i efekty, sdílet je pro svůj okruh nebo zcela veřejně a sledovat Reels ostatních. Jedná se o obdobu populárního TikToku, která je však součástí Instagramu.

Podobně jako před několika lety reagoval Instagram na popularitu Snapchatu a převzal řadu jeho funkcí v rámci svých Příběhů, teď se výrazně inspiruje u čínské aplikace, které hrozí zákaz v USA i v některých dalších zemích. To by mu mohlo pomoci, aby přetáhl jeho uživatele. V případě Příběhů se mu to povedlo, protože dneska je používá na Instagramu a Facebooku daleko více lidí než samotný Snapchat.

Reels pořídíte jednoduše v instagramovém modulu fotoaparátu, kde je najdete jako novou možnost ve spodní liště. Pak stačí vybrat hudbu, rychlost nahrávání, efekty, časovač a mužete začít. Délka videa je maximálně 15 sekund.

Po natočení videa ještě dodáte popisku, vyberete úvodní fotku a rozhodnete, jak ho chcete sdílet a zda bude viditelný pro všechny v oddílu Prozkoumat mezi veřejnými Reels. Při prozkoumávání veřejných instagramových příspěvků pak vidíte u takových videí výraznou ikonu Reels.

Narozdíl od TikToku neobsahují Reels při svém spuštění možnost tzv. duetů a remixování videí, což je na něm jedna z nejpopulárnějších funkcí. Chce jít zatím jednodušším způsobem. proto ani neumožňuje muzikantům, aby nahrávali své nové písničky přimo do systému Reels, jako to jde na TikToku.

Už jste Reels vyzkoušeli? Sedí vám víc než TikTok?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný