25. dubna 2019 13:58

Na Instagramu už nebudou vidět lajky? Revoluční krok má omezit závislost na sociálních sítích

Skončí šílený hon za srdíčky na Instagramu?

Dokážete si představit Instagram bez srdíček, tedy bez lajků? Možná budete muset. Chystá se totiž změna, která skryje lajky všem uživatelům. Jediný, kdo je uvidí, bude sám autor příspěvku. Jde o reakci na nezdravou posedlost lajky, za které už si mnoho uživatelů platí. Kvůli ní vychází Instagram jako sociální síť způsobující nejvíce závislostního a depresivního chování.

Změna má být reakcí na nedávné doporučení britských úřadů, aby byla potlačena funkce lajkování a z toho plynoucí soupeření uživatelů o digitální popularitu. Zda se doporučení změní v nařízení, momentálně není jisté.

Sociální síť by si lajkování ponechala jako mechanismus, ale uživatelé by neviděli u příspěvků přesné údaje. Soustředili by se tak více na kvalitu příspěvků než na jejich lajkovací potenciál. Pravděpodobně by tak ubylo různých provokujících a populistických postů.

Instagram je už na změnu připraven. V jeho kódu to objevila programátorka Jane Wong, která už v minulosti dokázala takto předpovědět chystané instagramové novinky. Pravděpodobně jde jen o preventivní opatření, kdyby si změnu vynutily britské úřady či další země. Krok potvrdil taky mluvčí Instagramu, který však doplnil, že se zatím funkce oficiálně netestuje.

Umíte si představit Instagram bez čísel o počtu lajků?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný