4. října 2019 13:07

Instagram vydal novou aplikaci Threads pro sdílení s vašimi nejbližšími. Na co si dát pozor?

Instagram ještě nikdy nebyl tak blízko Snapchatu.

Instagram spustil celosvětově svou partnerskou aplikaci, která se jmenuje Threads. Umožňuje být ve spojení s nejbližšími přáteli podobným způsobem jako u populárního Snapchatu – tedy skrze sdílení fotek, videí, zábavných obrázků či textů.

Threads má tři základní složky. První je kamera pro rychlé sdílení fotek a videí s možností dát si přímo na obrazovku portréty kamarádů, které slouží jako zkratka, takže pak stačí pro poslání swajpnout.

Můžete taky posílat klasické zprávy. Inbox je v zásadě stejný jako na Instagramu, ale protože se aplikace soustředí pouze na ty nejbližší, vypadá daleko minimalističtěji a přehledněji.

Tou nejvíce kontroverzní částí je obrazovka pro sdílení stavu. Pomocí značek a emotikonů můžete dát vědět, jak se zrovna cítíte nebo co provádíte. Aplikace vám navíc sama nabídne použití takzvaného Automatického stavu.

Na základě vyhodnocení vaší polohy a činnosti ukazuje Automatický stav ostatním, zda jste doma, v práci, v kavárně či galerii, nebo dokonce, zda třeba jedete autem či na kole. Vzhledem ke značné kontroverzi s únikem a zneužíváním osobních dat, kterou si Facebook coby majitel Instagramu v minulosti získal, čelí funkce velké kritice.

Tvůrci proto vydali pro Automatický stav následující prohlášení:

"Threads si kromě přístupu k fotoaparátu či nahrávání zvuku vyžádá taky použití údajů o vaší lokalitě, pohybu, stavu baterie a způsobu připojení, aby aplikace mohla odhatnout vaši současnou aktivitu. Automatický stav například použije vaši přesnou polohu, aby přátelům obecně sdělil, že jste v kavárně. Nebo pozná, že jedete na kole a do vašeho statusu napíše, že jste v pohybu. Tato funkce nebude s nikým sdílet vaši přesnou polohu, a i když ji pošle na naše servery, abychom odhadli, co děláte, nebudeme tyto údaje ukládat a dále využívat. Veškerá data budou taky smazána, když smažete Threads."

Nová aplikace nabízí mix mezi Instagramem a Snapchatem, která vás přinutí zamyslet se nad tím, koho označíte jako svého nejbližšího, protože s ním budete sdílet více než na jiných sociálních sítích.

Threads jsou ke stažení pro iOS i Android.

Vyzkoušíte je?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný