19. dubna 2019 11:03

Instagram začne omezovat nevhodné příspěvky, které nemůže smazat

Některé příspěvky prostě nebudou na Instagramu moc vidět.

Instagram oficiálně potvrdil, že upravil svoje algoritmy, podle kterých zobrazuje obsah uživatelům. Začne potlačovat zobrazování příspěvků, které sice přímo neodporují jeho zásadám, ale chápe je jako nevhodné. Co přesně to znamená?

Je dlouhodobě známo, že Instagram například nepovoluje nahrávání obrázků a videí s nahotou či sexem. Výjimkou jsou kojící ženy či fotografie soch či některého umění. Podobně zakázené je nahrávání staženého cizího obsahu, pokud k němu nevlastníte práva. Příspěvky taky nesmí porušovat zákony - prodej drog, sexu, online hazard či výzvy k násilí. Takový obsah Instagram vůbec nezobrazí a za jeho opakované nahrávání hrozí deaktivací účtu.

Sociální síť však teď bude přísnější v posuzování obsahu v tzv. šedé zóně, které sice někomu nevadí, jiní je však považují za urážlivý či nevhodný. Přispěvky, které budou sexuálně sugestivní, násilné či jinými způsoby vulgární či znepokojivé, sice nesmaže, ale potlačí jejich zobrazování. Taky je může zcela vymazat z vyhledávání skrze hashtagy. Budete je moci vidět pouze v případě, kdy navštívíte konkrétní profil.

Jde o další z kroků, jak se chce Instagram profilovat jako bezpečná sociální síť. Otázkou zůstává, nakolik dokážou automatické mechanismy posoudit vulgárnost fotek a zda nebudou filtrovat třeba sarkasmus a humor.

Aktuálně taky není možné zjistit, zda byl zrovna váš příspěvěk nějak omezen a z jakého důvodu.

Věříte, že dokáže Instagram filtrovat obsah tak, aby kvůli bezpečnosti neškodil svobodě a kreativitě?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný