10. července 2019 12:22

Instagram bojuje proti šikaně skvěle vymyšlenou novou funkcí

Instagramové šikanování bude zase o něco těžší.

Instagram rozjíždí nové kolo boje s kyberšikanou v podobě nových funkcí. Varuje v případě, že chcete postnout nějaký negativní nebo nenávistný komentář, což odhalí jeho umělá inteligence. Přibude taky nový způsob, jak učitým lidem zabránit komentování vašich příspěvků.

Pokud váš komentář bude obsahovat negativní výrazy nebo slovní obraty, dostanete upozornění, zdali si ho ještě nechcete rozmyslet. Umělá inteligence nebude posuzovat pouze samotný text, ale taky jeho podobnost s jinými příspěvky, které uživatelé nahlásili jako urážlivé či nenávistné.

Když váš někdo na Instagramu deptal, mohli jste ho dosud pouze zablokovat. Teď přibude možnost ho "omezit". Co to znamená? V praxi je to taková lehčí blokace. Komentáře takového uživatele pod vašimi příspěvky uvidíte pouze vy a on, nikdo jiný. Neuvidí taky, kdy jste online ani se nijak nedozví, že jste ho omezili, pokud se tedy nepodívá třeba přes cizí účet.

Omezovací funkce se momentálně pouze testuje, ale měla by být k dispozici nejpozději do konce roku. Šéf Instagramu Adam Mosseri k ní řekl: "Potvrzuje se nám, že bude velice užitečná, protože když zlostného člověka zablokujete, často to vede jenom k dalšímu vyhrocení situace. Zablokovaný snaží dát ještě větší průchod svému vzteku."

Právě šikana je přitom na Instagramu velký problém. Už několik průzkumů ukázalo, že jsou k ní lidé více náchylní než třeba na Facebooku.

Cítíli jste se někdy na Instagramu šikanovaní?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný