26. března 2021 11:23

Trojici velkých novinek na Instagramu ocení děti i dospělí

Populární sociální síť bude bezpečnější a konečně nabídne taky možnost uložit si rozpracované nápady.

Instagram představil několik důležitých změn, které jsou zaměřené na bezpečnost a ochranu mladistvých a konečně přinese taky možnost ukládat si rozpracované Příběhy k pozdějšímu použití.

1) Přísnější pravidla pro zasílání zpráv

Instagram chce zkomplikovat život sexuálním predátorům, a tak nově omezí dospělým posílat zprávy mladistvým, kteří je nesledují. Jakmile neplnoletý uživatel obdrží zprávu od dospělého, kterého nesleduje, nabídnou se mu možnosti – omezit, nahlásit a blokovat. O větší kontrolu se postará nový algoritmus zaměřený právě na rozpoznávání podezřelých zpráv a uživatelů.

2) Dětská verze Instagramu

Na ochranu mladších bude zaměřena taky dětská verze Instagramu, která jde v trendu obdobných aplikací jako Messenger for Kids nebo YouTube Kids. Je totiž obecně známým faktem, že Instagram používá mnoho uživatelů mladších 13 let, což je spodní věková hranice pro přístup k sociální síti. Lze ji však snadno obejít uvedením jiného data narození.

Dětský Instagram bude mít omezený obsah, pravděpodobně bude bez reklam a měl by mít i provázání s rodičovskýcm účtem. Alespoň zpočátku však bude k dispozici pouze v USA.

3) Stories dostanou koncepty

Při vytváření Stories (Příběhů) na Instagramu dosud nebyla k dispozici možnost uložit si rozpracovaný příspěvek na později. Vybraní uživatelé už však takovou možnost v rámci testování nové funkce mají. Instagram má dokonce umět uložit si více konceptů a vybírat si pak mezi nimi v jednoduchém manažeru.

Koncepty dostanou vlastní tlačítko pro rychlý přístup na úvodní obrazovce. Není však známo, zda bude funkce k dispozici už v příští aktualizaci Instagramu.

Která novinka vás zaujala nejvíce?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný