9. dubna 2020 15:01

ICQ se vrací v nové podobě s hromadou skvělých funkcí

Legendární ICQ chce opět na vrchol. Čím hodlá zaujmout?

Dávno před příchodem Facebook Messengeru nebo WhatsAppu byl synonymem pro online kecání program ICQ, který teď představil svou novou verzi pro všechna myslitelná zařízení – iPhony, telefony s Androidem, ale i počítače s Windows, macOS či Linuxem. A láká na vychytávky, které nemá konkurence.

Na první pohled se nové ICQ nijak zásadně neliší od dnešních komunikátorů. Nabízí světlý i tmavý vzhled a všechny obvyklé vychytávky. Kromě nich však umí rychle převádět řeč do textu nebo umí pomocí umělé inteligence navrhnout rychlou odpověď – textovou i formou emoji.

Napsané zprávy můžete nejen dodatečně mazat, ale i upravovat. Foto či video taky můžete poslat v kompletní kvalitě a nenechat si tak zhoršit jeho kvalitu, jak to dělá Facebook či WhatsApp. Skupinové konverzace mohou mít až neuvěřitelných 25 tisíc účastníků.

Hlasové a videohovory můžete zdarma absolvovat až s třiceti účastníky, přičemž můžete přizvat i lidi, s kterými nechcete sdílet kontakt – stačí si nechat vygenerovat link. ICQ taky nabízí kanály podobné jako na Facebooku a Instagramu, takže funguje i jako jednoduchá sociální síť.

Čím se však nové ICQ nijak nechlubí, je bezpečnost a ochrana soukromí. To je obzvlášť ošidné, když značka patří od roku 2010 ruské společnosti Mail.ru. Přitom v minulé verzi bylo ICQ jednou z prvních aplikací, která nabízela oboustranně šifrovanou komunikaci.

Jaké používáte aktuálně kecátko? Vrátili byste se k ICQ?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný