6. května 2019 14:48

Huawei zadupal Apple do země a míří na špičku mobilních telefonů. Může ho někdo zastavit?

Čínský gigant má našlápnuto.

Největší trojka výrobců mobilních telefonů se otřásá v základech. Apple se potýká s meziročním poklesem prodejů iPhonů a definitivně ztratil souboj o druhé místo. Přehnal se přes něj Huawei, který meziročně rostl o závratných 50 % a může už letos sesadit první Samsung. Tomu klesl podíl na trhu na 21,7 % a Huawei se na něj tlačí se 17,9 %. Apple klesl na 13 % a za sebou už má další dva čínské dravce Xiaomi a OPPO.

Huawei staví svůj úspěch na domovské Číně, ale nijak ho nepoznamenaly ani nedávné bezpečnostní kauzy, protože skvěle roste taky v Evropě a Africe. Jen na americký trh má zřejmě dlouhodobě vstup zakázán.

Zatímco dříve Huawei bodoval hlavně cenou (budgetový sub-brand Honor), dnes dokáže nabízet i špičkové technologie a inovace. Patří mezi ně například inverzní nabíjení, nejlepší foťák pro focení ve tmě s periskopovým 5x optickým zoomem či první mobilní 7nm čip Kirin 980.

Apple na dravý růst čínských značek reaguje snížením cen iPhonů na asijských trzích, Samsung přichází s agresivním útokem ve vyšší střední třídě s novými modely Galaxy A80, A70 či A50. Pokud nedojde k zásadnímu zvratu, může se stát Huawei světovou jedničkou v prodejích už letos.

Fandíte Huawei v tažení proti zavedeným značkám?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný