7. září 2017 12:49

Google radikálně vylepšil své Street View. Umí teď neuvěřitelné věci!

Srovnejte staré a nové snímky a posuďte sami.

Všichni jistě znáte funkci Street View, která vám umožní v online mapách nahlédnout přímo na vybrané ulice, silnice, stezky nebo v některých případech i dovnitř budov. Google se aktuálně pochlubil, že po osmi letech přichází s velkým vylepšením celého systému, kterým snímky pořizuje.

Ten původní zahrnoval celkem patnáct kamer, které byly umístěné na střeše auta nebo byly posazené na batohu v případě pěšího snímání. Nová verze má kamer pouze sedm, zato mají podstatně vyšší rozlišení (každá 20Mpx) a vylepšené vlastnosti, díky kterým jsou fotky kontrastnější, s lepším podáním barev, lépe na sebe navazují a mají celkově více detailů. Ostatně podívejte se na srovnání.

Další novinkou je dvojice bočních HD kamer, které mají zejména lépe mapovat podniky v ulicích – skenovat jejich názvy, loga a číst třeba i otevírací dobu z pouhé cedulky na dveří. Všechna data ze Street View totiž slouží umělé inteligenci, která obrázky do hloubky analyzuje a aktualizuje svou obří databázi. V budoucnu se tak klidně můžete zeptat hlasového asistenta, jak se jmenuje obchod v červeném rohovém domě na českobudějovickém náměstí a dokdy má dnes otevřeno.

Umělá inteligence umí dokonce přečíst podmínky na ulici – kde jsou obrubníky, kde se parkuje a kde jsou například kanály – a to vše slouží jako podklad pro samořiditelné vozy, které má pod Googlem na starost zejména společnost Waymo.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný