26. ledna 2016 11:05

FOTO: Takhle vypadá nový iPhone 5se na prvních fotkách ! Lidé se mu posmívají

Chystaný jablečný kousek jde proti trendu zvětšování telefonů.

Do světa vyrazí nový iPhone 5se už za dva měsíce. Půjde o smartphone s kompaktními rozměry, který bude velikostí vycházet z iPhone 5, ale v upraveném těle a s novými vnitřnostmi. Apple tak vyjde vštíc zákazníkům, kterým nevoní neustálé zvětšování telefonů a proto si nepořídili aktuální modelovou řadu 6.

Při zběžném pohledu z přední strany se model 5se od modelu 5 moc neliší, a vyvolává tak na sociálních sítích posměšky. Ale zkoumavější oko odhalí více rozdílů, jak je vidět na obrázku níže (rozklikněte pro kompletní náhled). Zadní strana je pak zcela přepracovaná a její oblázkový tvar v mnohém připomíná iPod Touch třetí generace.

A jak na tom bude hardwarově? V základu stejně jako iPhone 6, tedy s procesorem A8 a 1GB operační paměti. Fotoaparáty nabídnou rozlišení 8 a 1,2 megapixelu, nebude chybět NFC a čtečka otisků prstů s funkcí Apple Pay. Displej se stejným rozlišením jako iPhone 5 nenabídne narozdíl od aktuálního modelu 3D Touch. Chystají se barevné varianty stříbrná, růžovo-zlatá a kosmicky šedá. Cenovka bude o něco nižší než u iPhone 6.

Z jistého pohledu může jít od Applu o krok zpět, ale spíše chce oslovit zákazníky toužící po menším zařízení i cenovce, než jaké mají aktuální modely. Telefon bude představen v půlce března, kdy se chystá taky prezentace nové vlajkové lodi Samsungu S7. Uvidíme, zda korejská firma zvolí stejný termín, aby odvedla od nového iPhonu kus pozornosti.

Trefil se vám Apple novým iPhonem do vkusu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný