8. ledna 2019 16:13

První skutečná fotka Samsungu Galaxy S10 je na světě. Naplnila očekávání?

Možná nejočekávanější vlajková loď současnosti vystrkuje růžky – nebo spíš dírku.

Konečně vyplula na povrch první fotka skutečného Samsungu Galaxy S10, konkrétně jeho standardní verze. Jelikož s ní přišel světoznámý leaker Evan Blass, nikdo nezpochybňuje její pravost. Ukazuje už mnohokrát diskutovanou dírku v dipleji, kterou v tomto případě najdeme v pravém horním rohu. Samsung se tak chce vyhnout dnes už tradičnímu výřezu, i když podobné řešení už začínají nabízet i ostatní, například Huawei.

Fotka ukazuje, že jinak si tělo Galaxy S10 nechává tradiční profil značky. Zůstává mírně zahnutý displej po stranách a bohužel taky brada ve spodní části. Sice je zase o něco užší, ale stále patrná – kazí tak symetrii, na které si Samsung až dosud zakládal. Nemáme však přijít o stále vzácnější audio jack, což však z uvedené fotky neověříme.

Kromě nejnovějšího hardwaru a nejpokročilejší ultrasonické čtečky otisků prstů v displeji, má mít také více fotoaparátů – standardní model na zádech nabídne tři čočky, větší model S10+ pak rovnou čtyři, navíc dvě selfie kamerky, tedy i dvě dírky na čele. Mělo by se dostat taky na odlehčenější a menší model S10 Lite s "pouze" duálním foťákem.

Samsung dosud neoznámil datum představení, ale očekává se na konci února v rámci konference MWC 2019 v Barceloně.

Jak se vám Galaxy S10 líbí?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný