28. dubna 2020 10:01

Facebook spouští velký videochat Rooms, který propojí i WhatsApp a Instagram

Facebook přináší jednoduše více videohovorů pro více lidí.

Facebook rychle reaguje na obrovský nárůst zájmu po videohovorech v době koronavirové pandemie a představil novou funkci Messenger Rooms, která umožní hovor až pro 50 lidí napříč všemi jeho populárními aplikacemi. Do společné videokonference se totiž půjde připojit z Facebooku, Facebook Messengeru, WhatsAppu, Instagramu i Portalu.

Nová funkce už startuje v zámoří, ale během několika týdnů by měla být uvolněna celosvětově. Zpočátku bude limit pro maximum lidí na jednom videohovoru osm a postupně se bude rozšiřovat. Přibude taky již zmíněná možnost vstoupit odkudkoli.

Ačkoli to Facebook nerad přiznává, Rooms velice připomíná populární Zoom nebo Houseparty. Na rozdíl od nich však slibuje větši zabezpečení, aby se do skupinových hovorů nemohli nabourávat neznámí lidé zvenčí. Při zakládání totiž tvůrce konverzace rozhodne, zda bude otevřená či pouze pro pozvané a bude mít právo kohokoli odpojit. Stejně tak bude možné nahlásit nevhodné chování v rámci hovorů.

Nová funkce získá samostanou záložku v horním menu Facebooku a podobně to bude i v dalších aplikacích či skrze webové rozhraní na počítačích, odkud půjde taky volat či založit Mísnost (Room).

Tady je shrnutí dalších funkcí, které Facebook v rámci spouštění Messenger Rooms přidá:

  • Facebook Live s videovstupem – do probíhajícího živého videopřenosu bude moci jeho vysílatel připojit volajícího zvenčí, aby si popovídali, mohli diskutovat atd.
  • Facebook Live s možností darovacího tlačítka – do živých přenosů bude možné přidat tlačítko na sponzorování, aby muzikanti, aktivisté nebo různé zájmové skupiny mohli vybírat peníze na svou činnost či dobročinnost
  • Facebook Live, jen audio – skvělá možnost, aby šel živý přenos jenom poslouchat bez zapnutého videa... v podstatě jako živý podcast
  • Instagram Live i na webu – videopřenosy na Instagramu půjde nově pozorovat i skrze webové rozhraní
  • AR filtry a pozadí – v hovorech půjde používat spoustu filtrů i pozadí, včetně 3D s rozsahem 360 stupňů

Rooms nebudou mít samostatnou aplikaci. V rámci Facebooku bude integrovaná v News Feedu, uvnitř Skupin, Událostí a samozřejmě taky v Messengeru. Při zakládání se nastaví začátek přenosu, přidá popiska a pak půjde zvát s možností, aby i pozvaní mohli zvát další či konverzaci úplně otevřít s možností sdílet na ni link.

Těšíte se na Rooms?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný