4. prosince 2017 15:29

Facebook spouští speciální Messenger pro děti! V čem je jiný než ten normální?

Facebook loví mezi dětmi!

Jsou ještě moc malé na Facebook, ale už mají svůj chytrý telefon a chtějí si psát s kamarády. Děti mladší 13 let teď můžou používat novou chatovací aplikace Messenger Kids. Jedná se vlastně o klasický Messenger - akorát zjednodušený a přizpůsobený dětským chutěm a potřebám.

Děti si mohou posílat zprávy, fotky, gify nebo různé emotikony. Můžou taky navazovat videohovory, to všechno však pouze se souhlasem rodičů. Nemají totiž normální účet na Facebooku, ale pouze přidružený k účtu jejich rodičů.

Na dětském účtu Facebook neprodává reklamy ani neposkytuje data ostatním komerčním subjektům. Jediný, kdo děti uvidí zvenčí, jsou facebookoví přátelé jeho rodičů. Rodiče také schvalují dětem veškeré přátele a musí být přáteli rodičů dětí, s kterými chce jejich potomek chatovat. Ačkoli nemůžou číst dětské zprávy, můžou jim používání aplikace kdykoli zablokovat.

Facebook také slibuje, že veškerý obsah, který si děti posílají, prochází jeho umělou inteligencí. Ta nedovolí posílání závadného obsahu jako je např. nahota.

"Chceme dětem dopřát zábavu a zároveň dát rodičům pocit klidu," vysvětlila šéfka bezpečnosti největší sociální sítě Antigone Davis.

Ačkoli Facebook nebude na dětech vydělávat skrze reklamu, navykne ja na svou sociální síť a stejně tak u ní udrží rodiče. Messenger pro děti je zatím dostupný pouze v USA, ale pokud se osvědčí, jistě bude nasazen i v dalších zemích.

Co říkáte na Facebook pro děti? Je to dobrý nápad?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný