24. října 2018 11:18

Facebook spouští předělaný moderní Messenger! Co všechno umí?

Messenger zkrátka přerostl sám sebe a bylo třeba ho ořezat.

Messenger prochází zásadní aktualizací, které si všimnete na první pohled. Soustředí se na přehlednější prostředí, kde hlavní roli opět hraje chatování a ne různá udělátka, přídavky nebo hry. Většina funkcí mu zůstane, ale bude více schována anebo zjednodušena. Výsledkem má být odlehčené prostředí i svižnější používání celé aplikace.

Výrazně ubude různých drobných tlačítek a záložek, kterými v poslední době Messenger přetéká. Najdete v něm mimo jiné záložku kontaktů, focení a videa, her, facebookových stránek... a ze samotného poslání zprávy se stala malá modrá ikonka v rohu. Uživatelé si začali stěžovat, že Messenger už je zkrátka neohrabaný a zmatený.

V novém Messengeru se stanou z devíti různě rozházených záložek tři hlavní a otravně velká ikona pro fotku/video se přesune do rohu. Ústřední roli bude mít záložka Lidé, která se moc nezmění, velkou roli nadále budou mít Příběhy.

Dočkáme se taky zajímavých vizuálních změn. Třeba budeme moci nastavit barvu konverzace, která postupně mění odstín, což vypadá dobře při scrollování. Bude taky stačit swajpnout kýmkoli v chatu a zahájit s ním hovor/videohovor. A hned v následující aktualizaci má konečně dorazit taky tmavý vzhled Dark Mode!

Taky už vám přišel FB Messenger neohrabaný?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný