5. dubna 2017 12:37

FACEBOOK přichází s novinkou, která vám otevře úplně nové možnosti. Už vidíte ikonu rakety a víte, co umí?

Sedněte do rakety a uvidíte, kam vás donese.

Facebook s takhle výraznou novinkou nepřišel už hodně dlouho. Když otevřete aktualizovanou mobilní aplikaci Facebooku, naleznete nově v hlavní liště ikonu rakety. Na iOs to je dole, na Androidu ji najdete v horní části okna. Když na ni ťuknete, zobrazí ve vám obecný výpis nejzajímavějších a nejpopulárnějších příspěvku ze stránek, které jste neoznačili jako své oblíbené.

Kdybychom použili dnes tak populární sousloví, umožňuje vám funce vyhlédnout ze své sociální bubliny. Jak přesně sestavování výpisu funguje, firma samozřejmě přesně neodkryla - primárně řadí Facebook příspěvky podle zájmu uživatelů (počet kliknutí, lajků a komentářů), tak jak to dělá už v klasickém výpisu příspěvků. Do mixu však zahrnuje taky vaše osobní data, takže každý bude mít svůj "raketový" výpis příspěvků trochu jiný.

Facebook chce novou funkcí udržet uživatele v jeho aplikaci déle a nabídnout mu novou formu obsahu. Protože jde o kombinaci různých zdrojů, jsou pro uživatele nové a zajímavé. Taky ho tím může Facebook motivovat k lajkování nových stránek. To všechno samozřejmě vede k potenciálně větším příjmům z reklamy. Nový výpis příspěvků by se měl dostat k uživatelům postupně s nejaktuálnější verzí aplikace.

Vyzkoušeli už jste novou facebookovou raketu? Budete ji používat?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný