20. srpna 2019 11:36

Facebookem se šíří nebezpečná poplašná zpráva, která tahá z lidí peníze. Na co si musíte dát pozor?

Nenechte se vystrašit.

Policie varuje před novou vlnou podvodných zpráv, které se tentokrát nešíří primárně e-maily, ale hlavně po Facebooku. Útočník na nich varuje, že získal přístup k vašemu facebookovému účtu a že pokud mu do 24 nezaplatíte, vše zveřejní, včetně soukromých konverzací.

Většina uživatelů podobné SCAM zprávě neuvěří a hned ji smaže, přesto se však našlo až překvapivé množství důvěřivců, kteří částku v panice poslali a teď vše řeší právě s policií. Existuje více verzí zprávy, tato je momentálně nejčastější:

"pozor!!! ak vidis tuto spravu tak mam tvoj pristup k celemu facebooku, ak do 24 hodin nezaplatis na ucet 100€ budu vsetky tvoje konverzacie a fotky zo sprav zverejnene na youtube a tiez na tvojom facebooku, zrusenie facebooku ti nepomoze vieme ho obnovit naspat. Platbu je potrebne vykonat medzinarodnym prevodom sepa.

Poplatok vykonaj v hodnote 100€ na: Majiteľ účtu: Miroslav Smoliga IBAN: GB92 PRTC 0099 8500 2067 65 BIC/SWIFT: PRTCGB21"

Zpráva se šíří hlavně na Slovensku, ale objevila se i u českých uživatelů. Pokud patříte k těm, kteří tuto nebo obdobnou zprávu obdrželi, nijak na ni nereagujte a kontaktujte policii.

Jste často terčem podobným podvocných zpráv?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný