26. listopadu 2019 13:34

Elon Musk vysvětlil, jak je možné, že se rozbilo nerozbitné sklo u Cybertrucku

Za všechno prý může špatně zvolený postup.

Představení nového Cybetrucku značky Tesla na sebe připoutalo značnou pozornost, a to nejenom díky opravdu originálnímu krabicovému designu auta. Nejvíce šokujícím momentem celé prezentace bylo, když Elon Musk vyzval hlavního designéra značky Franze von Halzhausena, aby ukázal nerozbitnost tvrzeného skla a hodil na něj kovovou kouli. Ono se totiž rozbilo!

Šéf Tesly v neskrývaném šoku zereagoval: "Ó můj bože, tos možná hodil trochu moc prudce." Jenže další pokus vedl ke stejnému výsledku a na skle se opět objevil typický pavouk. Musk se snažil vše zlehčit hláškou: "Mno, alespoň koule neprošla skrz." Celou prezentaci pak musel dokončit před rozbitým autem.

Musk však mezitím na Twitteru přišel s vysvětlením. Problém vidí v tom, že nejdříve do dveří mlátili obří palicí. Ta prý narušila strukturu skla, které už potom nevydrželo náraz koule. Vše ilustroval záběrem z oficiální zkoušky před prezentací, kterou sklo bez úhony zvládlo.

Zní to velice logicky, jenže nevysvětluje to, proč sklo prasklo i na zadních dveřích, do nichž nikdo palicí nemlátil a jsou od těch řidičových oddělené. Tesla má ještě co vylepšovat nebo příště musí publiku vysvětlit, že třeba ani neprůstřelnost skla neznamená, že když do něho vystřelíte, zůstane neporušené.

Dává vám Muskovo vysvětlení smysl?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool