25. března 2021 10:49

Budoucnost uklízení je tu: Laserové paprsky dorazily už i do vysavačů

Těžko říct, jak může být opravdu užitečný procesor pro rozpoznávání různých druhů prachu – tenhle vysavač ho každopádně má.

Kdo by uvěřil tomu, že si na každé smítko na podlaze jednou posvítíme laserem. Dyson představil nový akumulátorový vysavač V15 Detect, jehož hlavice je vybavena právě zeleným laserem. Ten pomáhá odhalit sebemenší nečistoty, aby bylo jasné, které místo ještě potřebuje vysát, což (pokud nejste Monica z Přátel) zběžným pohledem na podlahu neodhalíte.

Vysavač nahrazuje dosavadní nejvyšší model V11, takže nabízí obdobné funkce, včetně rychlonabíjení, provozu až po dobu 120 minut, výkonných kartáčů pro různé druhy povrchů a šestivrstvé filtrace, která zachytí nečistoty a alergeny do velikosti... a teď pozor... 0,3 mikronu!

K informačnímu LCD displeji navíc V15 přidává nový piezo senzor, který v kombinaci s mikroprocesorem monitoruje velikost a množství právě vysávaných nečistot, což zobrazuje na obrazovce. Na základě toho pak dokáže dynamicky upravovat sání pro co nejvyšší účinnost a nejnižší spotřebu energie. Jo, i vysávaní může být věda!

Laserový vysavač zatím nemá oficiální českou cenovku, ale jistě bude vyšší než hrubý přepočet z jeho americké ceny. Ta činí 699 dolarů, tedy zhruba 15 500 Kč, jež ale za (pravděpodobně...) nejčistší podlahu na světě určitě leckdo obětuje.

Přijde vám laserový odkrývač nečistot užitečný?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný