30. srpna 2016 12:43

Co znamená tajemná pozvánka Applu na představení nového iPhonu?

Čeká nás revoluce v mobilní fotografii?

Nový iPhone 7 bude představen v symbolické datum 7. září - to už je jisté z pozvánky, kterou rozeslal Apple novinářům po celém světě. Kromě praktických informací na ní dominuje prostě jen nápis "See you on the 7th.", neboli "Uvidíme se sedmého". Ze stylu pozvánky však lze mnohé vyčíst a navíc už prosakují informace, že se prezentace nebude věnovat jen napjatě očekávanému novému iPhonu.

Dominantním prvkem pozvánky jsou rozostřená světla v pozadí - tzv. bokeh neboli rozptylové kroužky. Touto vizuálně lákavou vlastností se honosí velké objektivy u zrcadlovek, ale foťáky v mobilech ji zatím moc neumějí, jelikož pro vznik efektu potřebujete ideálně širokou závěrku a velký čip. To by ale mohlo změnit použití dvojíté čočky, kterou má mít iPhone 7 Plus. Každá z čoček totiž může mít trochu jiné vlastnostni a funkci. A právě na chystané "zrcadlovkové" kvality foťáku pozvánka evidentně odkazuje.

Fotka na pozvánce ja taky pořízená ve tmě a nikde není ani známky po šumu. To by mělo opět odkazovat na vylepšený foťák. Dvojitá čočka pomůže s vyšší světelností ve tmavých scénách a tedy sníží obrazový šum.

Prosakují však informace, že by měly být na prezentaci představeny taky další novinky. Nové Apple Watch 2 by měly vypadat prakticky stejně jako jejich předchůdci, ale hlavní novinkou by měla být integrovaná GPS, která výrazně vylepší vlastnosti hodinek jako samostatného fitness trackeru.

Hodně se čeká, zda Apple konečně odhalí aktualizovanou řadu počítačů MacBook Pro. Mají mít štíhlejší design, Touch ID a dynamický OLED ovládací panel nad klávesnicí. Stoprocentně se dostane i na softwarové novinky v podobě iOS 10, macOS Sierra nebo watchOS3.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný