29. března 2020 17:12

V boji s koronavirem pomáhají i nové chytré brýle, které měří teplotu

Koronavirové mají potenciál stát se hitem letošního roku.

Hlídači parků v čínském městě Chang-čou používají nové vybavení, které jim má pomoci v boji s koronavirem. Jde o chytré brýle vybavené termokamerou umožňující kontrolovat tělesnou teplotu všech kolemjdoucích.

V praxi hlídači procházejí městem nebo stojí u vstupních bran do parku a sledují všechny chodce. Pokud kamera u někoho z nich detekuje horečku, brýle pořídí záznam a jeho podobu hned pošlou na centrálu, kde bude analyzována jeho podoba a uložen do databáze jako rizikový.

Brýle s rozšířenou realitou jsou od čínského startupu Rokid a slibují, že dokážou detekovat až stovku kolemjdoucích během dvou minut. Nutno připomenout, že infračervené dálkové měření je z větší vzdálenosti dost nepřesné, takže pro opravdu spolehlivé doměření musí být od objektu v blízkosti jednoho metru.

Taková kontrola taky řeší jen nejakutnější část problému, tedy jedince, u nichž se už projevují projevy nemoci. Jenže koronavirus je záludný právě svou vysokou infekčností už v době, kdy ještě člověk nemá ani tušení, že je nakažený.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný