19. června 2019 12:02

Neomezená data v Česku konečně může mít každý. Jak si je pořídíte a v čem je háček?

Že by se čeští mobilní operátoři konečně probudili do 21. století?

Že by se konečně pohnuly ledy? Čeští operátoři nově nabízejí výhodné neomezené datové tarify. T-Mobile zdarma všem svým zákazníkům do konce léta, Vodafone dlouhodobě a výhodně, ale s nutností přikoupit více služeb.

Už od tohoto čtvrtka si můžou až do konce srpna užívat zcela neomezená data všichni zákazníci T-Mobile. Stačí si v aplikaci Můj T-Mobile aktivovat balíček s neomezenými daty, který je zdarma pro každého zákazníka s jakýmkoli datovým tarifem. Platí to i pro předplacené karty, kde je podmínkou měsíční nebo datový tarif.

Jaký má akce T-Mobile háček? V podstatě žádný, neomezená data totiž platí i v rámci roamingu v zemích EU, kde nebude T-Mobile uplatňovat ani žádné zpomalování rychlosti. Pro neomezená letní data si tak stačí koupit předplacenou kartu T-Mobile, která lze přes stránky operátora získat i zdarma a k ní pak aktivovat alespoň měsíční balíček dat za 99 korun.

Cenově velice zajímavá neomezená mobilní data začíná nabízet i Vodafone, jenže platí pouze pro více osob (SIM karet) s podmínkou přikoupení jeho pevného domácího internetu. Cena klesá s počtem aktivovaných SIM karet, při aktivaci čtyř karet vyjde na jednoho měsíčně jen na 599 Kč, jenže je třeba vždy připočíst cenu za alespoň jeden domácí internet za 399 Kč měsíčně při rychlosti 20 Mbit/s.

Data od Vodafonu jsou skutečně neomezená, ale uvádí, že v případě neomezených datových tarifů nastaví strop rychlosti přenosu na zhruba 5Mbit/s, což však stále stačí na streamovanou hudbu i videa v HD kvalitě. Vodafone bude v rámci EU roamingu na svá neomezená data uplatňovat strop 45GB, což je však pořád velice solidní porce roamingových dat.

Můžou nová neomezená data konečně odstartovat tolik odkládanou mobilní revoluci v Česku?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný