5. června 2018 15:34

Bublina splaskla! Revoluční telefon Lenovo je jen další průměrnou kopií iPhonu X

Jmenuje se Lenovo Z5, ale mohl by se klidně jmenovat Hoax Phone.

Lenovo nemá ve světě mobilních telefonů úplně nejlepší pověst a tímto krokem si ji zrovna dvakrát nevylepší. S novým modelem Z5 totiž slibovalo telefon s průlomovým displejem přes celé čelo i unikátními funkcemi, jenže výsledkem je obyčejný telefon s výřezem v displeji.

Kde se stala chyba? Samo Lenovo poutalo na svůj nový telefon fotkami, z kterých bylo zřejmé, že čelo telefonu nebude vyřízlé a tvrdilo, že displej pokryje až 98 procent plochy, což by znamenalo, že by selfie kamerka musela být zřejmě řešena vysouváním z horní strany telefonu, jako je tomu u konceptuálního telefonu Vivo Apex.

Ve výsledku před sebou máme telefon s tuctovým 6,2palcovým FullHD+ displejem, včetně výřezu a menší brady. Lenovo se chlubí, že jsou jeho boční rámečky tenčí než iPhone X nebo Xiaomi Mi 8, ale to je asi tak všechno. Těžko tím zahladí podraz, když na telefon poutalo fotkami z konceptu, nikoli reálnou podobou, která jde nakonec mezi zákazníky.

Ani ostatní mimořádné vlastnosti se nekonají – čtečka není v displeji, ale klasicky na zádech. Nenabídne ani brutální kapacitu úložiště 4TB, jak se spekulovalo. Foťák je sice dvojitý, ale nemá žádnou špičkovou vlastnost. Běží na průměrném Snapdragonu 636, potěší větší porce 6GB RAM.

Největším pozitivem nového Lenova je tak cena. Prodávat se začne 12. června v Číně od zhruba 4400 Kč. Zda se tenhle "revoluční" kousek podívá i do Evropy, zatím Lenovo neprozradilo.

Co říkáte na revoluce podle Lenova?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný