20. června 2022 07:34

Bezdrátová sluchátka se brzy naučí sdílet zvuk, což zatím umí jen AirPody od Applu. Co k tomu bude třeba?

Nová funkce zásadně vylepší způsob, jakým používáme bezdrátová sluchátka.

Do bezdrátových sluchátek všech značek míří funkce, které se jmenuje Auracast. Umožní, aby se k jednomu bezdrátového zdroji zvuku připojilo více bluetooth sluchátek najednou, a všichni tak poslouchali naráz to stejné. Velice užitečná je tato funkce při společném sledování filmů, ale má i mnoho dalších praktických využití.

Doposud něco takového uměla jen bezdrátová sluchátka v ekosystému Apple. Nutností bylo mít AirPody nebo novější sluchátka značky Beats a poslouchat z novějšího iPhonu, iPadu nebo MacBooku. Teprve pak šlo jeden zvuk poslat do více různých sluchátek. Díky Auracast však tuto možnost dostanou všichni.

Nemusí jít přitom pouze o nově zakoupená sluchátka. Podmínkou je, aby sluchátka (či bezdrátový reproduktor) a zařízení, které zvuk vysílá (telefon, tablet, počítač či zesilovač) podporovaly Bluetooth ve verzi 5.2 a používaly software, který Auracast podporuje. Mnoho výrobců se chystá Auracast doplnit formou updatu softwaru k existujícím modelům sluchátek.

K čemu bude společné poslouchání dobré?

„Schopnost vysílat a sdílet audio pomocí technologie Bluetooth změní svět osobního audia ve společných prostorech, což zvýší spokojenost návštěvníků i jejich možnosti,“řekl Mark Powell, šéf Bluetooth SIG. Co tím myslí?

Kromě sdílení zvuku mezi jednotivci totiž umožní třeba napojení lidí na informační hlášení či hudební vysílaní na letištích, nádražích, festivalech, na přednáškách, v letadlech nebo třeba ve fitness centrech.

Odpadne tak starost, že vám unikne důležité oznámení a třeba odpočinkové a čekací zóny budou moci být zcela tiché. Kdo bude mít zájem o hudbu či čerstvé informace, pouze si pusti do sluchátek Auracast dostupný speciálně pro dané místo.

Co říkáte na možnost nového bezdrátového sdílení zvuku?

Zdroj:Tech Radar

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný