11. prosince 2018 11:12

Svět se zbláznil! Nový stroj na pivo vám udělá plzeňskou dvanáctku z kapsle

Domácí mašina vám uvaří čerstvé pivo – z kapsle!

Firma LG představila stroj na výrobu domácího piva z kapslí. Jmenuje se LG HomeBrew a naživo bude poprvé k vyzkoušení za měsíc na spotřebním veletrhnu CES. Pivo si vyrobíte a pak vychlazené natočíte jednoduše zmáčknutím tlačítka.

Kapsle v sobě obsahují v různém poměru slad, kvasnice, chmelový olej a dochucovadla. Mašina se automaticky postará o proces fermentace, sycení a zrání pomocí čidel detailně regulujících teplotu a tlak. Uživatelé budou moci celý proces kontrolovat skrze mobilní aplikaci. Stroj se taky pravidelně čistí před další várkou.

Na výběr bude pět druhů kapsli s nejoblíbenějšími druhy piva: americká IPA, americký pale ale, anglický stout, pšeničné pivo belgického typu a – tramtadadááá! – plzeňský ležák. V jedné várce vyrobí mašina podle LG pět litrů pěnivého moku za zhruba dva týdny, v závislosti na druhu piva.

"Domácí vaření piva zažívá v poslední době velký boom, ale pořád existuje spousta milovníků piva, pro které to zatím bylo příliš složité. Právě pro ně je tady LG HomeBrew," vysvětlil šéf divize domácích spotřebičů firmy Song Dae-hyun.

Co myslíte, stane se domácí pivovar na kapsle hitem příštích Vánoc?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný