1. dubna 2019 16:07

Zahrajte si legendárního hada v mapách od Googlu. Jak ho spustíte?

Had se změnil ve vlak, ale jinak zůstává všechno při starém.

Google Mapy nabízejí zábavnou aprílovou srandičku. Můžete si v nich zahrát obdobu populárního hada. Má však podobu vlaku, kterým nabíráte pasažéry a taky sbíráte bonusy v závislosti na tom, na jaké mapě hrajete. V nabídce jsou Káhira, Sao Paolo, Londýn, Sydney, San Francisco, Tokio a svět.

Had bude k dispozici do konce tohoto týdne. V mobilní aplikaci najdete jeho spuštění jednoduše v hlavním postranním menu pod položkou Hrát hada. Pokud chcete využít přesnějšího ovládání na počítačové klávesnici, můžete ho spustit i v desktopové verzi na stránkách Snake Google Maps.

Had patří mezi nejlegendárnější žánr počítačových her. Jeho první podoba se objevila na herních automatech už v roce 1976 pod názvem Blockade. Nejvíce ho však zpopularizovaly v 90. letech mobilní telefony Nokia, v nichž byl předinstalovaný.

Ještě zajímavější aprílovou specialitku si však připravily Mapy.cz od českého Seznamu. Fungují totiž v retro verzi, jakou si uživatelé můžou pamatovat z přelomu tisíciletí. Posuďte sami, kam se za ty roky posunuly.

Zkusili jste hada? Jaké jste nahráli skóre?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný