6. ledna 2021 11:13

Apple Watch se dají používat i jako šikovný hledáček k iPhonu

Navíc vše funguje naprosto spolehlivě, což se nedá říct o podobných řešeních od konkurence.

Možnost používat Apple Watch jako hledáček a ovládací prvek k foťáku spárovaného iPhonu není žádnou novinkou. V uplynulých dnech se však po sociálních sítích přehnaly nadšené reakce vlogerů. Když totiž využijete pásek hodinek k nasazení na telefon, stane se z něj skvělé zařízení pro vlogování či streamování videí.

Stačí připevnit na záda telefonu hodinky, nasadit ho na stativ, spustit v Apple Watch aplikaci Camera Remote, přepnout do video režimu a začít nahrávat. Pro lepší výsledky lze použít i externí mikrofon a osvětlení. Samozřejmě můžete hodinky nechat i na zápěstí, ale pak nebudete mít selfie náhled scény v reálném čase.

Podobnou vychytávku lze udělat i s některými androidími hodinkami a telefony, výhodou Apple Watch je však prakticky nulová latence, spolehlivá kvalita náhledu či možnost používání s populárními aplikacemi jako FiLMiC Pro. Mnozí využívají Apple Watch taky při focení hromadných selfie, když chtějí pro šiřší a kvalitnější záběr použít širokoúhlou čočku hlavního fotoaparátu.

Existuje i pokročilejší řešení – třeba HDMI adaptér do Lightning konektoru, kterým pošlete obraz ve vysoké kvalitě z telefonu rovnou na televizi či monitor. Levně a koumácky lze taky vše vyřešit nastavením zrcadla za hlavní displej telefonu, což však často vyžaduje stěhování nábytku po pokoji.

Používáte chytré hodinky k ovládání foťáku či kamery v telefonu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný